Facebook

Aktualności

Lutynia wciąż niezdobyta!

• autor: Prezes1987, 2014-09-29 13:37

Drużyna z Lutyni odnosi piąte zwycięstwo z rzędu i z liczbą piętnastu punktów obejmuje samodzielne prowadzenie w tabeli. Po napiętym od pierwszej do ostatniej minuty meczu, trzy punkty zostają w Lutyni.

Wynik jest odzwierciedleniem gry, ale nie potencjału gospodarzy, którzy zagrali najsłabszy mecz w sezonie. Składne akcje tego meczu można policzyć na palcach jednej ręki, co niestety nie świadczy zbyt dobrze o liderze. Mimo wszystko takie mecze też są ważne i równie cenne, co spotkania na szycie tabeli. Ligę wygrywa się bowiem poprzez pryzmat całego sezonu. W grze Piasta nie kleiło się praktycznie nic, zawodnicy dostosowali się do poziomu przeciwnika, który grał typowe ,,B-klasowe'' granie-długa piłka na napastnika, stworzenie zagrożenia poprzez zamieszanie. Nasi zawodnicy przebłyskami starali się tworzyć składne, zagrane w tempo akcje, niestety wychodziło to głównie tylko na skrzydłach. Niestety, jak to często bywa w meczach z Piotrowicami, spotkanie obfitowało w sporą ilość żółtych kartek, fauli i nieczystych zagrań z obu stron. Warto zaznaczyć, że sędzia nie należał do najlepszych. Koniec końców, gospodarzom udało się zdobyć dwie bramki. Pierwszą, po strzale Michała Baranieckiego, który po dośrodkowaniu Grociaka wykończył świetną akcję zespołu. Drugą, naszego Kapitana, któremu szczerze mówiąc strzał nie wyszedł, ale piłka uderzona piszczelem znalazła drogę do bramki i wleciała tuż przy prawym słupku myląc bramkarza. Reasumując, przez cały następny tydzień można cieszyć się z wygranej i prowadzenia w tabeli, aczykolwiek naszych zawodników czeka jeszcze dużo pracy.

Bramki/kartki:
10min - Michał Baraniecki (asyst. Piotr Grociak) 1:0
38min - 1:1
45min - Żółta kartka dla Mariusza Mazurczaka
50min - Tomasz Kaźmierczak (asyst. Piotr Grociak) 2:1
62min - Żółta kartka dla Pawła Koszowskiego
65min - Żółta kartka dla Martina Rudzkiego
91min - Żółta kartka dla Piotra Grociaka

Zmiany:
45`- Zając -> Baraniecki
45`- Rudzki -> Biernacki
45`- Czarnecki -> Wójtowicz
80`- Batra -> Mazurczak