Facebook

Aktualności

Kolejny mecz na plus

• autor: Prezes1987, 2014-09-07 17:13

Imponujący początek sezonu Piasta już w drugiej kolejce przynosi drużynie samodzielny fotel lidera, ze sporą zaliczką bramkową nad ekipami z Wrocławia i Bogdaszowic. Bilans po dwóch spotkaniach wynosi 14:3, co najważniejsze, jest on udokumentowany niezłym poziomem gry na boisku.

Mecz w Piersnie rozgrywany był w bardzo wysokiej temperaturze, którą mocno odczuwały oba zespoły. Mimo wyrównanych kilkunastu minut, udało się przeprowadzić 3 akcje, które Jakub Fornal zamienił na bramki, kompletując przy tym hat-tricka w zaledwie sześć minut. Rywale zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem i po pierwszych dwudziestu minutach tempo spotkania zdecydowanie spadło. Pod koniec pierwszej połowy Lutynia dołożyła jeszcze jedno trafienie, jego autorem został kapitan, który zdobył urodzinowego gola. Drugą połowę Lutynia rozpoczęła zmianom napastnika, gdyż przez wzgląd na uraz głowy boisko musiał opuścić Fornal, na szpicy pojawił się Baraniecki, który do sześćdziesiątej minuty spotkania dołożył dwa trafienia. Ostatnie trzydzieści minut to zdecydowana dominacja gości, którzy byli częściej przy piłce, a co za tym idzie skuteczniejsi w odbiorze i kontroli spotkania. Przez ostatnie dwa kwadranse udało się dołożyć trzy trafienia, autorem dwóch był Batra, który dał świetną zmianę na skrzydle, za równie dobrze spisującego się Rudzkiego. Pomiędzy jego bramkami w kartotekach strzeleckich zapisał się również Grociak, który na przestrzeni całego meczu na to zasłużył. Warto dodać, że ostatnia bramka meczu to zdecydowanie policzek dla rywala, gdyż mijający bramkarza na 7 metrze Batra, znalazł się sam na sam z linią bramki i posłużył się nietuzinkowym zagraniem kładąc się na ziemi i dobijając piłkę głową, co dobrze obrazuje zdjęcie numer sześćdziesiąt dwa. To zdecydowanie było podsumowanie spotkania.

Bramki:
11min - Jakub Fornal (asyst. Tomasz Przykucki) 0:1
13min - Jakub Fornal (asyst. Piotr Grociak) 0:2
17min - Jakub Fornal (asyst. Martin Rudzki) 0:3
19min - 1:3
44min - Tomasz Kaźmierczak (asyst. Maciej Baraniecki) 1:4
51min - Maciej Baraniecki 1:5
56min - Maciej Baraniecki (asyst. Mariusz Mazurczak) 1:6
63min - 2:6
70min - Sumit Batra (asyst. Tomasz Kaźmierczak) 2:7
73min - Piotr Grociak 2:8
91min - Sumit Batra (asyst. Damian Rajkowski) 2:9

Zmiany:
45` Wójtowicz -> Fornal
57` Batra -> Rudzki
65` Czarnecki -> Koszowski
72` Rajkowski -> Baraniecki
76` Żywicki -> Grociak